TP9001-18S5
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TP9001-18S5
JLCPCB Part #
C708761
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 100mV@(100mA)、300mV@(200mA) 500mA 50uVrms 60uA 70dB@(1kHz) 7V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS