SMCJ150CA
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
SMCJ150CA
JLCPCB Part #
C53260889
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 150V 185V 243V 5uA 6.2A@10/1000us Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS