NX3008PBK(TP)
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
NX3008PBK(TP)
JLCPCB Part #
C53340821
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.25W 200pF 300mΩ@4.5V 30V 50pF 6nC 700mV 80pF P-Channel ±8V SOT-23 MOSFETs ROHS