LP2981IM5X-3.3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
LP2981IM5X-3.3
JLCPCB Part #
C22435101
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 100mA 18V 20uA 3.3V 70dB@(1kHz) 90mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS