BSC160N10NS3G-TP
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
BSC160N10NS3G-TP
JLCPCB Part #
C53100659
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 12.5mΩ@10V 2.8nF 36pF 3V 400pF 40nC 57W N-Channel ±20V PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS