AMS1117-1.8
Extended
Manufacturer
TDSEMIC
MFR.Part #
AMS1117-1.8
JLCPCB Part #
C22466221
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 15V 1A 1V@(100mA) 4mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS