RMS06FT6801
MFR.Part #
RMS06FT6801
JLCPCB Part #
C209185
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 6.8kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS