RMS06FT4R02
MFR.Part #
RMS06FT4R02
JLCPCB Part #
C209158
Description
-55℃~+155℃ 100mW 4.02Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±400ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS