RMS06FT33R0
MFR.Part #
RMS06FT33R0
JLCPCB Part #
C209118
Description
-55℃~+155℃ 100mW 33Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS