RMS06FT2742
MFR.Part #
RMS06FT2742
JLCPCB Part #
C209095
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27.4kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS