RLM10FTSMR020
Extended
Manufacturer
TA-I Tech
MFR.Part #
RLM10FTSMR020
JLCPCB Part #
C163095
Package
0805
Description
20mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS