SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
Slkor(SLKORMICRO Elec.)
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C556190
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 40V 51.1V 5uA 600W 64.5V 9.3A TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS