SMAJ36CA
Extended
Manufacturer
Slkor(SLKORMICRO Elec.)
MFR.Part #
SMAJ36CA
JLCPCB Part #
C488404
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 36V 400W@10/1000us 44.2V 58.1V 5uA 6.9A@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS