BZT52C33
Extended
Manufacturer
Slkor(SLKORMICRO Elec.)
MFR.Part #
BZT52C33
JLCPCB Part #
C707152
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@23.1V 31V~35V 325Ω 33V 500mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS