SP60N02BGNK
Extended
Manufacturer
Siliup
MFR.Part #
SP60N02BGNK
JLCPCB Part #
C22385420
Package
PDFN-8L(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.3nF 1.7V 101nC@10V 11pF 120A 120W 2.3mΩ@10V、2.7mΩ@4.5V 3.91nF 60V N-Channel PDFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS