SC662K-3.3V
Extended
Manufacturer
Shenzhen Fuman Elec
MFR.Part #
SC662K-3.3V
JLCPCB Part #
C83932
Package
SOT-23
Description
-25℃~+85℃ 1 18mV@(80mA)、38mV@(10mA) 250mA 25uA 3.3V 50dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS