SMB15J28AX
Extended
Manufacturer
Shenzhen JingYang
MFR.Part #
SMB15J28AX
JLCPCB Part #
C3038081
Package
SMB
Description
1 1.5kW@10/1000us 28V 33.1uA 34.4V 45.4A@10/1000us 45.4V Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS