SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
Shanghai Prisemi Elec
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C246776
Package
SMB(DO-214AA)
Description
1uA 40V 49.1V 600W 64.5V 9.3A Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS