TMG40CQ60L
Extended
Manufacturer
SanRex Corporation
MFR.Part #
TMG40CQ60L
JLCPCB Part #
C22381639
Package
TO-3P
Description
-40℃~+150℃ 1.4V 1W 35mA 40A 420A 50mA 600V TO-3P Thyristors (SCR)/Modules ROHS