GC3M0015065D
Extended
Manufacturer
SUPSiC
MFR.Part #
GC3M0015065D
JLCPCB Part #
C7435023
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 120A 15mΩ@15V 188nC 2.3V 289pF 31pF 416W 5.011nF 650V N-Channel TO-247-3 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS