RB500V-40
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
RB500V-40
JLCPCB Part #
C7464233
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100mA 1A 1uA@10V 40V 450mV@10mA SOD-323 Schottky Diodes ROHS