BZX85C62
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX85C62
JLCPCB Part #
C118594
Package
DO-41
Description
1 Independent 1.3W 125Ω 2kΩ 500nA@47V 58V~66V 62V DO-41 Zener Diodes ROHS