BZX84C8V2
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C8V2
JLCPCB Part #
C118573
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 350mW 7.7V~8.7V 700nA 8.2V TO-236 Zener Diodes ROHS