BZX84C5V6
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C5V6
JLCPCB Part #
C118569
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 350mW 40Ω 5.2V~6V 5.6V TO-236 Zener Diodes ROHS