BZX84C47
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C47
JLCPCB Part #
C118591
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 170Ω 350mW 44V~50V 47V 50nA@32.9V TO-236 Zener Diodes ROHS