BZX84C27
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C27
JLCPCB Part #
C118585
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 27V 350mW 50nA@18.9V 80Ω TO-236 Zener Diodes ROHS