BZX84C18
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C18
JLCPCB Part #
C118581
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 16.8V~19.1V 18V 350mW 45Ω 50nA@12.6V TO-236 Zener Diodes ROHS