BZX55C10V
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX55C10V
JLCPCB Part #
C3041658
Package
DO-35
Description
1 Independent 100nA@7.5V 10V 15Ω 500mW 70Ω 9.4V~10.6V DO-35 Zener Diodes ROHS