VND5160J-E
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
VND5160J-E
JLCPCB Part #
C1556614
Package
PowerSSO-12
Description
-40℃~+150℃ 160mΩ 2 4.5V~36V 5A Active High High Side Switch Over Voltage Protection、Undervoltage Protection(UVP)、Overcurrent Protection(OCP)、Over Temperature Protection PowerSSO-12 Power Distribution Switches ROHS