T835-800B
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
T835-800B
JLCPCB Part #
C2971290
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1W 35mA 800V 80A@50Hz 8A DPAK Thyristors (SCR)/Modules ROHS