STY60NM60
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STY60NM60
JLCPCB Part #
C3281079
Package
TO-247-3
Description
-65℃~+150℃ 1 N-channel 266nC@10V 40pF 55mΩ@10V 560W 5V 600V 60A 7.3nF N-Channel TO-247-3 MOSFETs ROHS