STW40NF20
MFR.Part #
STW40NF20
JLCPCB Part #
C222082
Package
TO-247AC-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 160W 2.5nF 200V 40A 45mΩ@10V 4V 510pF 75nC@10V 78pF N-Channel TO-247AC-3 MOSFETs ROHS