STW20NK50Z
MFR.Part #
STW20NK50Z
JLCPCB Part #
C10654
Package
TO-247AC-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 190W 2.6nF 20A 270mΩ@10V 4.5V 400pF 500V 55pF 95nC@10V N-Channel TO-247AC-3 MOSFETs ROHS