STTH20L03CT
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STTH20L03CT
JLCPCB Part #
C2970089
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+175℃ 1.2V@10A 10uA@300V 150A 20A 300V 35ns TO-220AB Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS