STTH12R06D
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STTH12R06D
JLCPCB Part #
C283264
Package
TO-220-2
Description
100A 12A 2.9V@12A 45ns 45uA@600V 600V TO-220-2 Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS