STPS1L40U
MFR.Part #
STPS1L40U
JLCPCB Part #
C316235
Package
DO-214AA
Description
-40℃~+175℃ 1 Independent 1A 35uA@40V 40V 500mV@1A 60A DO-214AA Schottky Diodes ROHS