STP85NF55
MFR.Part #
STP85NF55
JLCPCB Part #
C3290239
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 150nC@10V 3.7nF 300W 4V 55V 80A 8mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS