STP80N6F6
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP80N6F6
JLCPCB Part #
C262961
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 120W 147nC@10V 4.5V 400pF 5mΩ@10V 60V 8.325nF 80A N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS