STP5NK100Z
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP5NK100Z
JLCPCB Part #
C283632
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.154nF 106pF 125W 1kV 2.7Ω@10V 21.3pF 3.5A 3.75V 42nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS