STP4N52K3
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP4N52K3
JLCPCB Part #
C262956
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 11nC@10V 2.5A 2.6Ω@10V 28pF 334pF 4.5V 45W 525V 5pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS