STP13NM60N
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP13NM60N
JLCPCB Part #
C262952
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 11A 3.6pF 360mΩ@10V 4V 4nC@10V 600V 60pF 790pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS