STP12NM50
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP12NM50
JLCPCB Part #
C2688579
Package
TO-220
Description
-65℃~+150℃ 1 N-channel 12A 160W 1nF 20pF 250pF 28nC@10V 350mΩ@10V 500V 5V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS