STP10N80K5
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP10N80K5
JLCPCB Part #
C501021
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 0.8pF 1 N-channel 130W 22nC 3V 470mΩ@10V 635pF 800V 9A TO-220 MOSFETs ROHS