STL15DN4F5
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STL15DN4F5
JLCPCB Part #
C672329
Package
PowerFLAT-8(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1.55nF 15A 2 N-Channel 25nC@20V 25pF 4.3W 40V 4V 8mΩ@10V PowerFLAT-8(5x6) MOSFETs ROHS