STF8NM50N
MFR.Part #
STF8NM50N
JLCPCB Part #
C5456239
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2pF@50V 14nC@400V 20W 364pF@50V 4V 500V 5A 790mΩ@10V TO-220FP MOSFETs ROHS