STF6N65K3
MFR.Part #
STF6N65K3
JLCPCB Part #
C165616
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.3Ω@10V 12pF 30W 33nC@10V 4.5V 5.4A 650V 65pF 880pF N-Channel TO-220FP MOSFETs ROHS