STF40NF20
MFR.Part #
STF40NF20
JLCPCB Part #
C2688607
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.5nF 200V 40A 40W 45mΩ@10V 4V 510pF 75nC@10V 78pF N-Channel TO-220FP MOSFETs ROHS