STF16N90K5
MFR.Part #
STF16N90K5
JLCPCB Part #
C5199072
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.027nF 1.6pF 106pF 15A 280mΩ@10V 29.7nC 30W 4V 900V N-Channel TO-220FP MOSFETs ROHS