STF11NM65N
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STF11NM65N
JLCPCB Part #
C500970
Package
TO-220FP
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 110W 11A 2.9pF 29nC@520V 455mΩ@10V 4V 650V 800pF TO-220FP MOSFETs ROHS