ST730M36R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
ST730M36R
JLCPCB Part #
C5268053
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(300mA) 10uA 28V 3.6V 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS